Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Dnia 10 grudnia 2019 roku odwiedziliśmy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.

Zbieraliśmy w szkole różne dary dla zwierzaków – koce zabawki, karmę, które przekazaliśmy po przyjeździe na miejsce. Zostaliśmy oprowadzeni po  schronisku. Pracownica schroniska opowiedziała nam jak wygląda przyjęcie lub wydanie zwierzaka, pokazała nam koty objęte kwarantanną i opowiedziała jak się z nimi postępuje. Mogliśmy także posłuchać o wolontariacie w schronisku – jak wygląda i jakie są obowiązki. Mieliśmy możliwość zobaczenia kotów i psów przebywających w schronisku.

Myślę, że ta wizyta spodobała się wszystkim, wiele nas nauczyła i dała do przemyślenia. Sadzę, że każdy mieszkający w Krakowie powinien odwiedzić schronisko, a może nawet zaadoptować jakieś zwierzę.

 Agnieszka Kiebzak 1b3