„CO WIESZ O AUTYZMIE?”
W ostatnim czasie naszą szkołę odwiedzili wolontariusz z grupy Autyzm Edukacja. Ich pierwszy projekt nosi nazwę „Co wiesz o autyzmie?” i polega na przeprowadzeniu lekcji dotyczących spektrum autyzmu w krakowskich szkołach. Celem spotkań specjalistów z młodzieżą jest uświadamianie czym jest spektrum autyzmu i na jakie obszary funkcjonowania wpływa poprzez edukowanie uczniów oraz społeczności lokalnej, a przede wszystkim informowanie jak można wspierać uczniów ze spektrum autyzmu w ich codziennym życiu.

Projekt ten jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego i przy współpracy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”

Pobierz plakat