Niepodległościowy happening „Wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej”! Nasi uczniowie z klasy 8c: Mateusz, Jacek, Karol i Bartek wcielili się w „generalicję” legionową, postaci: Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Bolesława Roi oraz Tadeusza Kasprzyckiego i wraz ze swoim młodszym kolegą z 7a- Jeremiaszem w roli trębacza legionowego, złożyli wizytę wszystkim klasom uczącym się w naszej szkole przy ul. Bulwarowej 33. Zachęcali do wstąpienia do „polskiego wojska”- późniejszej Pierwszej Kompanii Kadrowej – zaczątku Legionów Polskich 1914r. Agnieszka i Iza – uczennice 8a, reprezentowały Polki, które jak pamiętamy także włączyły się w dzieło odrodzenia naszego państwa w 1918 roku. Rozdawały symbole organizacji niepodległościowych, jakie wówczas działały na ziemiach polskich. W ten sposób przypomnieli społeczności szkolnej jedno z ważniejszych wydarzeń, które doprowadziło do odrodzenia Polski jako państwa. Warto pamiętać, że nasza Ojczyzna od tego momentu ma 103 lata. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą w auli szkolnej na temat okoliczności odzyskania przez Polaków niepodległości 11 listopada 1918 r.