Uczennica z klasy 2C Justya Szkarłat w konkursie Cartoon Network na animację – w pierwszej edycji, która odbyła się w roku 2015 – zajęła 1 miejsce, a w tym roku 2016, również w tym samym konkursie (Edycja II), zajęła miejsce 3.

„W ramach konkursu można było przygotować zgłoszenie w trzech różnych wariantach: projekt postaci, scenorys lub krótkometrażowa animacja, i to właśnie ostatnia propozycja wydała mi się najciekawsza. Sposób wykonania oraz temat pracy był dowolny, więc filmy były od siebie skrajnie różne. Od techniki poklatkowej z wykorzystaniem figurek Lego aż po ręcznie rysowane kreskówki. Głównym ograniczeniem był czas – materiał nie mógł przekraczać dwóch minut. Konkurs rozpoczął się wraz z początkiem wakacji a na przygotowanie pracy zostały przeznaczone dwa miesiące. W sam raz na zaplanowanie fabuły, zgromadzenie potrzebnych materiałów i ostatecznie zmontowanie filmu. Stworzenie tej animacji było sporym wyzwaniem ale także ciekawym doświadczeniem.”

Justyna

Konkursu Imagination Studios Cartoon Network.

Wyniki konkursu można znaleźć na tej stronie: http://www.imaginationstudios-konkurs.cartoonnetwork.pl/winners2/

Ze względu na ograniczenia playera strony Cartoon Network, dodaję jeszcze link do wersji filmu w wyższej jakości na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=USn8Svgwdkc

 

Konkurs biblijny „Z mądrością Proroków przez życie”:

laureatka Katarzyna Gromadzka kl. IIIb

 

Konkurs historyczny „Ani na chwilę nie złożyliśmy broni…” Polacy w walce podczas II wojny światowej 1939-1945:

laureat Jędrzej Górka kl. IIa