DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA:

Edukacja globalna i wolontariat służy propagowaniu wartości i postaw otwartości na otaczający świat, zwłaszcza na rzeczywistość krajów biednych, daje możliwość pogłębienia wiedzy nauczycieli i uczniów w zakresie celów zrównoważonego rozwoju.
Projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pod patronatem MEN i MSZ przebiega we współpracy z regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli jako Instytucjami Partnerskimi i ma na celu stworzenie sieci Szkół Liderów Edukacji Globalnej i wsparciu nauczycieli w realizacji EG w roku szkolnym 2016/2017 – w tym Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla pokoju”.

Edukacja Globalna

Działanie nr 1

– Ogłoszenie konkursu na hasła i wierszyki /np. lepieje/ o bananach i innych owocach.
–  Zbieranie materiałów do wystawy tematycznej.
–  Obejrzenie przez wybrane klasy wystawy „JA I TY” przygotowanej przez Fundację ART IN ACTION

Działanie nr 2

–  8 listopada przed zebraniem z rodzicami przygotowane zostało „EKO stoisko” z produktami FAIR TRADE. W ramach współpracy z FUNDACJĄ „KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE” uczniowie pod kierunkiem p. Ilony Pilarek zachęcali rodziców do skosztowania pysznej kawy, herbaty, czekolady i bananów wyprodukowanych w zgodzie z zasadami fair trade. Następnie rodzice mogli zapoznać się z ciekawą wystawą opakowań po produktach EKO i wypełnić ankietę na temat znajomości zasad sprawiedliwego handlu i wartości żywności ekologicznej.

Działanie nr 3

– TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 14 – 20 listopada
Zaplanowane przedsięwzięcia:
–  Przygotowanie wystawy na temat pochodzenia bananów.
–  Przygotowanie – teraz dla uczniów – stoiska z produktami FAIR TRADE
–  Dekoracja szkoły /plakaty tematyczne, emotikony, symbole/
–  Instalacja przestrzenna z wykorzystaniem wierszyków i haseł o bananach i innych owocach
–  Gazetka „JA I TY” Impresje po obejrzeniu wystawy
–  Spotkanie z wolontariuszką z Boliwii
–  Warsztaty „Sprawiedliwy handel”
–  Wyświetlanie filmu /w salach z projektorem/ otrzymanego od Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie
–  Happening „Kupuj BIO-BANANY”

Czy się uda? Trzymajmy kciuki, aby wszystkie plany zostały zrealizowane…